KierunkiStudiów.pl

Menu

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
tel. 22 45 72 400

Strona www

Informacje

www.sgtir.edu.pl

sgtir2n.jpgSzkoła Główna Turystyki i Rekreacji wraz z Akademią Fiansnów i Biznesu Vistula  oraz Europejską Akademią Sztuk tworzy Grupę Uczelni Vistula.

Chcesz związać swoją przyszłość z podróżami, przygodą, rekreacją, turystyką biznesową lub pracą w obsłudze ruchu turystycznego? Szkoła Główna Turystyki i Rereacji zaprasza na kierunek turystyka i rekreacja - zdobędziesz wiedzę z zakresu organizacji, marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi i pilotażu oraz umiejętności niezbędne do organizowania konferencji czy podróży służbowych. Weźmiesz też udział w obozach szkoleniowych turystyki kwalifikowanej. Uczelnia posiada własny ośrodek turystyczny „Mazur” nad jeziorem „Święcajty”.

Kompetencje zdobywane podczas studiów będziesz mógł wykorzystać w praktyce, uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach organizowanych przez Koło Naukowe Turystyki.

Programy specjalności na turystyce i rekreacji są dopasowane do potrzeb rynku, ponieważ zostały opracowane w ścisłej współpracy z partnerami biznesowymi. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z różnorodnej oferty praktyk i staży w firmach parterów biznesowych naszej uczelni.

Oferta dydaktyczna
Studia licencjackie   Studia magisterskie
Dietetyka:
 • Dietetyka dla osób aktywnych fizycznie    
 • Poradnictwo dietetyczne
Turystyka i rekreacja:
 • Turystyka biznesowa
 • Turystyka w rozowju lokalnym i regionalnym
 • Organizacja i obłsuga ruchu turystycznego
 • Obsługa podróżnicza w transporcie
 • Organizacja hotelarstwa i gastronomii
 • Organizacja i animacja rekreacji ruchowej
  Turystyka i rekreacja
 • Organizacja i zarządzanie w turystyce
 • Organizacja i zarządzanie w rekreacji i sporcie.                                 
 • Organizacja i zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii
 • Organizacja i zarządzanie wydarzeniami biznesowymi

sgtir1n.jpgInternational Office

W SGTiR studiuje młodzież z 9 krajów świata.  Mozaika kultur, obyczajów „idzie w parze” z wysokim poziomem nauki języków obcych i możliwością wyjazdów na zagraniczne staże i stypendia. Uczelnia współpracuje z renomowanymi uczelniami partnerskimi z zagranicy w zakresie nauczania, badań naukowych i wymiany międzynarodowej pracowników i studentów.

Biuro Praktyk i Karier zaprasza!

Poznaj oferty praktyk i staży, skonsultuj się z doradcą zawodowym, dowiedz się, jak napisać  dobre CV i list motywacyjny. Podczas warsztatów kompetencji interpersonalnych i  osobistych  rozwiniesz nowe umiejętności kluczowe z punktu widzenia pracodawców,  odkryjesz własny  potencjał zawodowy, nauczysz się również sztuki skutecznej  autoprezentacji.

sgtir3n.jpgInstytut Turystyki

Instytut Turystyki jest jedyną w Polsce jednostką badawczo-rozwojową prowadzącą interdyscyplinarne, kompleksowe badania w zakresie turystyki i wypoczynku. Do 2010 roku był instytucją państwową, a następnie przez dwa lata spółką prywatną. Po połączeniu Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji, Wyższej Szkoły Turystyki Hotelarstwa i Gastronomii w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi w 2012 roku utworzono Szkołę Główną Turystyki i Rekreacji działającej w ramach grupy uczelni Vistula. W skład szkoły wszedł również Instytut Turystyki jako wydzielona jednostka organizacyjna.

2B Koło Naukowe Turystyki Biznesowej

2B Koło Naukowe Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula – zrzesza wszystkich studentów zainteresowanych tematyką przemysłu spotkań i branży eventowej. Celem Koła Naukowego jest współtworzenie spójnego programu promocji turystyki biznesowej w Polsce wśród przyszłych liderów tej branży, zdobywanie wiedzy poprzez spotkania z ludźmi biznesu i integracja ze środowiskiem. Koło Naukowe co roku realizuje kilkanaście projektów. Są to m.in. konferencja IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw, publikacje naukowe, udział członków Koła w konferencji EMEC – European Meetings and Events Conference oraz targach IMEX we Frankfurcie, wsparcie MPI Poland Club – polskiego oddziału międzynarodowego stowarzyszenia Meetings Professional International, spotkania ze specjalistami z branży czy wolontariat podczas różnych wydarzeń, konferencji, spotkań i eventów.

Studia na Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie - dostępne kierunki:

Katalog kierunków