Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
jest uczelnią niepubliczną utworzoną dnia 4 listopada 2003 roku i wpisana do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych pod nr 28.4 Założycielem uczelni jest osoba fizyczna - dr hab. Marcin Geryk, prof. WSIiZ.
Zamysł utworzenia Uczelni powstał w 2000 roku. Ówczesny stan prawny pozwalał na utworzenie Uczelni na mocy ustawy z dnia 27 czerwca 1997 roku o wyższych szkołach zawodowych.
Plany studiów wszystkich kierunków realizowane są w oparciu o wymagane standardy kształcenia, zaś Uczelnia spełniała wymagania kadrowe dla kształcenia na wszystkich prowadzonych przez siebie kierunkach na studiach licencjackich i inżynierskich
Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do każdego, kto szuka szans rozwoju na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Przełamujemy bariery w dostępie do kształcenia na poziomie studiów wyższych. W tym celu budujemy odpowiedni, a zarazem atrakcyjny system kształcenia, a obok niego system stypendialny. Ranga Uczelni w regionie wciąż wzrasta, a przyczynia się do tego m.in. organizacja otwartych wykładów, na które WSIiZ zaprasza znakomitości świata biznesu i polityki. Zaproszeni goście uczestniczą w seminariach oraz prowadzą wykłady dla studentów.
Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie ?
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Rektorem Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, dr. n. chem. Sebastianem Grzybem.
Wywiad został nagrany we współpracy z branżowym portalem Biotechnologia.pl
Pan Rektor opowiada m.in.: dlaczego warto studiować w WSIiZ i jakie perspektywy zawodowe czekają absolwentów po ukończonych studiach , w jaki sposób przygotowuje Uczelnia do przyszłej pracy zawodowej i jakie stwarza warunki rozwoju zawodowego już na studiach. Polski rynek kosmetyczny jest piąty co do wielkości w Unii Europejskiej. Branża kosmetyczna jest jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi europejskiej gospodarki, a perspektywy kariery będą z roku na rok coraz atrakcyjniejsze.
Rozmowę z Panem Rektorem poprowadził Pan Adam Zalewski – redaktor naczelny portalu biotechnologia.pl
Władze Uczelni:
Kanclerz: dr hab. Marcin Jarosław Geryk, prof. WSIiZ
Prorektor ds. kształcenia i dydaktyki: dr n. med. Agata Wolska
Dział Praktyk – Biuro Karier
W Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie od listopada 2004 roku funkcjonuje Dział Praktyk i Doradztwa Personalnego, którego zadaniem jest nawiązanie kontaktów z przedstawicielami pracodawców celem kierowania studentów na przewidziane w planie nauczania praktyki zawodowe, a tym samym wspieranie studentów w ich wejściu na rynek pracy. Od roku 2009 w strukturach Uczelni prężnie działa Biuro Karier, które od samego początku wspiera studentów w poszukiwaniu zatrudnienia, pomaga poruszać się na rynku pracy oraz umożliwia bezpośredni kontakt z najlepszymi pracodawcami w województwie. Dobrze funkcjonujący Dział Praktyk umożliwił uczelni podpisanie kilkudziesięciu kluczowych umów z wiodącymi zakładami pracy mającymi swe siedziby bądź przedstawicielstwa w Warszawie. Praktyki odbywają się w wielu organizacjach, firmach marketingowych, ubezpieczeniowych, urzędach celnych, instytucjach finansowych, przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych, ośrodkach szkoleniowych, w firmach informatycznych, a także w ośrodkach zdrowia i szpitalach, prestiżowych instytutach kosmetologicznych.Uczelnia nawiązała bardzo trwałe i owocne relacje z najlepszymi markami kosmetycznymi w obszarze usług kosmetycznych: dr Belter, Peggy Sage, Jadwiga, Kryolan, Thalgo, Wszyscy nasi partnerzy wspierają nas w zakresie profesjonalnych szkoleń oraz planów rozwojowych związanych z kierunkiem kosmetologia.
Rodzaje Stypendiów
Student studiujący równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów, zapomogę oraz stypendia ministra tylko na jednym, według własnego wyboru.
Świadczenia pomocy materialnej, przysługują na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich, jednak nie dłużej niż przez okres 6 lat. Rozumie się przez to możliwość ubiegania się o świadczenia w tym okresie a nie jego otrzymywania. W przypadku przerwania studiów i ponownego ich podjęcia, liczenie wskazanego okresu jest kontynuowane, a nie rozpoczyna się od nowa.
* na podstawie Ustawy z dnia 16 kwietnia (Dz. U. z 2020r., poz. 695), o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS -CoV-21, (w semestrze letnim 2019/2020 roku) w związku z trudną sytuacją wielu rodzin, zniesiono regułę dotyczącą stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych i zapomogi, zgodnie z którą świadczenia te przysługują przez okres studiowania nieprzekraczający 6 lat. Oznacza to możliwość finansowego wsparcia tych studentów, którym upłynął okres 6 lat od momentu rozpoczęcia studiów i w związku z tym nie mogliby ubiegać się o przyznanie ww. świadczeń.
Świadczenia pomocy materialnej oraz stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia nie przysługują studentowi posiadającemu tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny – niezależnie, kiedy został on uzyskany i na jakim kierunku. Prawa do tych świadczeń pozbawiona jest także osoba posiadająca tytuł zawodowy licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia. Wskazane obostrzenia dotyczą także tytułów zawodowych uzyskanych za granicą.
W przypadku stypendium dla osób niepełnosprawnych, gdy niepełnosprawność powstała w trakcie studiów lub po uzyskaniu tytułu zawodowego, student może otrzymywać to świadczenie na kolejnym kierunku studiów, jednak tylko na jednym i nie dłużej niż przez okres 6 lat.
Student otrzymuje stypendia, w danym roku akademickim przez okres 9 miesięcy, z wyjątkiem przypadku, gdy ostatni rok studiów zgodnie z planem studiów trwa jeden semestr, wówczas świadczenie może być przyznane również na jeden semestr – do 5 miesięcy.
W roku akademickim 2019/2020 student może ubiegać się w Uczelni o świadczenia ze środków przeznaczonych na ten cel z budżetu państwa w formie :
- STYPENDIUM SOCJALNE – jest przyznawane studentowi znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej, maksymalny dochód uprawniający do uzyskania stypendium to 1000,00 zł netto na osobę w gospodarstwie domowym.
- STYPENDIUM SOCJALNE W ZWIĘKSZONEJ WYSOKOŚCI z tytułu nie przekroczenia kwoty 200,00 zł netto na osobę w gospodarstwie domowym,
- STYPENDIUM SPECJALNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH jest przyznawane na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
- STYPENDIUM REKTORA dla najlepszych studentów za:
- wysoką średnią - Stypendium rektora dla najlepszych studentów za wysoką średnią ocen może otrzymać student, który w danym roku akademickim spełnił wszystkie wymienione niżej warunki: uzyskał w poprzednim roku studiów średnią ocen, nie niższą niż 4,2; złożył wszystkie egzaminy i uzyskał zaliczenia przewidziane w planie studiów i programie nauczania na dany rok w pierwszych terminach bez ocen niedostatecznych, zgodnie z harmonogramem sesji egzaminacyjnej.
- wysokie wyniki sportowe - Stypendium rektora dla najlepszych studentów na podstawie wysokich wyników sportowych jest przyznawane na wniosek studenta, który osiągnął wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym w dwóch poprzednich semestrach
- osiągnięcia naukowe - Za osiągnięcia naukowe, na podstawie których student może ubiegać się o stypendium rektora dla najlepszych studentów, uważa się: publikacje prac naukowych i naukowo-badawczych, uzyskanie nagrody lub wyróżnienia za działalność naukową i badawczą, twórczy udział w pracach badawczych, czynny udział w charakterze prelegenta w konferencjach naukowych. Powyższe osiągnięcia naukowe muszą być związane z kierunkami studiów, prowadzonymi w WSIiZ i pochodzić z poprzedniego roku akademickiego.
- osiągnięcia artystyczne - Za osiągnięcia artystyczne, na podstawie których student może ubiegać się o stypendium rektora dla najlepszych studentów, uważa się: jedynie osiągnięcia indywidualne, osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich, w postaci co najmniej trzeciego miejsca.
Obligatoryjnym warunkiem starania się o przyznanie stypendium rektora za wyniki sportowe, osiągnięcia naukowe lub artystyczne jest uzyskanie w poprzednim roku nauki średniej ocen, nie niższej niż 4,2.
- ZAPOMOGA – Jest jednorazowym świadczeniem przyznawanym studentom, którzy znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji losowej *.
* na podstawie Ustawy z dnia 16 kwietnia (Dz. U. z 2020r., poz. 695), o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS -CoV-21, (w semestrze letnim 2019/2020 roku) Student może złożyć wniosek o zapomogę za każdym razem, kiedy jego sytuacja życiowa pogorszyła się, np. z powodu utraty źródła dochodu przez studenta albo członka jego rodziny.
Przez przejściowo trudną sytuację życiową należy rozumieć:
a) śmierć członka najbliższej rodziny,
b) urodzenie dziecka przez studentkę lub urodzenie się dziecka, którego ojcem jest student,
c) chorobę lub nieszczęśliwy wypadek studenta, jego dziecka lub członka najbliższej rodziny,
d) klęskę żywiołową (np. powódź, pożar, huragan),
e) inne zdarzenie losowe, powodujące znaczne pogorszenie się sytuacji materialnej studenta.
Sam fakt przejściowo trudnej sytuacji życiowej, nie może być podstawą przyznania zapomogi, jeśli w wyniku zajścia zdarzenia w świetle przedstawionych dokumentów komisja nie stwierdzi pogorszenia się sytuacji materialnej studenta tak, by można było uznać ją za trudną. W przypadku trwałego pogorszenia sytuacji materialnej student powinien ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego.
Studenci Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie mogą się również ubiegać o:
- Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia
- Kredyty studenckie
Do Pobrania:
Regulamin świadczeń dla studentów stan na rok 2019/2020
Aneks nr 1/2020 z dnia 17 kwietnia 2020 r. do Regulaminu świadczeń dla studentów Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia