KierunkiStudiów.pl

Menu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej (WSEiT)

ul. Grabowa 22, 61-473 Poznań
tel. 61 839 10 04 lub 61 839 10 05

Strona www

Informacje

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii powstała w 2005 roku. To pierwsza w Poznaniu, niepubliczna uczelnia wyższa o profilu medycznym. W Wyższej Szkole Edukacji i Terapii studenci mogą realizować swoje talenty i pasje oraz przygotować się do udanego startu zawodowego. Proces ten możliwy jest dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnej bazie dydaktycznej. Misja WSEiT to źródło strategii rozwoju Uczelni i jej podstawowych wartości, którymi są profesjonalizm, wiarygodność, skuteczność i zaangażowanie.

Atuty Uczelni

Dlaczego WSEiT?

 • Kierunki z perspektywami na przyszłość: Fizjoterapia, Kosmetologia, Techniki Dentystyczne
 • Możliwość rozwoju na studiach rozszerzonych
 • Doświadczona i stale rozwijająca się kadra naukowo-dydaktyczna
 • Nowatorskie programy nauczania
 • Brak ukrytych opłat
 • Ciekawa oferta praktyk krajowych i zagranicznych
 • Nowoczesne pracownie dydaktyczne wyposażone w najwyższej jakości sprzęt specjalistyczny
 • Możliwość rozwoju indywidualnych zainteresowań: koła naukowe, sekcje sportowe, organizacje charytatywne
 • Niepowtarzalna atmosfera
 • Studia jednolite magisterskie z fizjoterapii rozszerzone o technika masażystę
 • Studia licencjackie z kosmetologii rozszerzone o technika usług kosmetycznych
 • Studia licencjackie z technik dentystycznych z rozszerzoną technologią CAD/CAM
 • Studia w Poznaniu i w Szczecinie 

Zaplecze

W Poznaniu WSEiT posiada dwa budynki. W budynku przy ul. Rodziewiczówny 27/29 znajdują się pracownie do zajęć z: modelarstwa, ortodoncji i technik dentystycznych, a także biochemii, biofizyki, anatomii, masażu, fizykoterapii i kinezyterapii, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. W budynku przy ulicy Grabowej 22 znajdują się: administracja Uczelni, sale wykładowe, seminaryjne, ćwiczeniowe i aula. W sali informatycznej studenci mają do swojej dyspozycji kilkadziesiąt stanowisk komputerowych z nielimitowanym dostępem do Internetu. Na piętrze znajduje się bogato wyposażona biblioteka wraz z czytelnią (ponad 4500 pozycji), oraz pracownie: fizykoterapii, masażu i kinezyterapii. Na terenie Uczelni znajduje się punkt kserograficzny, bufet studencki oferujący tanie i smaczne posiłki oraz kącik żaka, gdzie studenci w przerwie między zajęciami mogą odpocząć, obejrzeć telewizję lub porozmawiać z przyjaciółmi. Przy Uczelni został utworzony Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Poliklinika WSEiT, gdzie od grudnia udzielane są świadczenia ambulatoryjne, diagnostyczno-lecznicze i profilaktyczne dla pacjentów nie wymagających hospitalizacji. Poza udzielaniem świadczeń zdrowotnych w zakresie fizjoterapii, profilaktyki i promocji zdrowia oraz porad konsultacyjnych profesorów i specjalistów z dziedziny m.in. rehabilitacji, ortopedii, neurochirurgii - pracowników WSEiT, na terenie Polikliniki w przyszłości prowadzona będzie działalność naukowo-dydaktyczna.

W 2007 roku Uczelnia otworzyła Wydział Zamiejscowy w Szczecinie, gdzie umożliwia studiowanie na kierunku Fizjoterapia. Administracja Wydziału jest usytuowana w malowniczym zakątku miasta przy ulicy Broniewskiego 9. W pobliżu znajduje się Lasek Arkoński na stokach Wzgórz Warszewskich. Pracownie do zajęć, sale wykładowe i seminaryjne znajdują się przy ulicy Broniewskiego i Wawrzyniaka. Wyposażone są w profesjonalny sprzęt do rehabilitacji. Biblioteka mieści się w budynku przy ulicy Broniewskiego 9. Znajduje się tam: wypożyczalnia podręczników, wypożyczalnia księgozbioru podstawowego, czytelnia.

Studia na Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej (WSEiT) - dostępne kierunki:

Katalog kierunków