Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie
od wielu lat, by sprostać ciągłym zmianom na rynku pracy, zapewnia swoim studentom nowoczesną wiedzę i doświadczenie, które dają szerokie perspektywy kariery zawodowej. Idąc w ślad za potrzebami rynku pracy uczelnia kształci na kierunkach: geodezja i kartografia, informatyka i cyberbezpieczeństwo (NOWOŚĆ).
Oferta edukacyjna uzupełniana jest licznymi studiami podyplomowymi, kursami oraz specjalistycznymi szkoleniami. W niełatwej sztuce planowania własnego rozwoju zawodowego studentów i absolwentów WSI-E wspiera Biuro Karier, organizując szklenia, targi pracy, spotkania z pracodawcami oraz służąc poradnictwem zawodowym.
Szczególną uwagę władze uczelni zwracają na zapewnienie studentom wszechstronnego rozwoju. Stąd WSI-E rozwija współpracę międzynarodową (USA, Niemcy, Słowacja, Ukraina), wymianę studentów między uczelniami w kraju i zagranicą, motywuje studentów do pogłębiania wiedzy przez działalność licznych kół naukowych, praktyki, ćwiczenia terenowe w malowniczych zakątkach kraju i wyjazdy studyjne.
Każda społeczność akademicka jest zbiorem ludzi o zróżnicowanych zainteresowaniach, niebanalnych pomysłach, potrafiących przeprowadzać cenne inicjatywy naukowe, sportowe oraz charytatywne. Takie działania usprawniają Samorząd Studencki, Akademicki Związek Sportowy, a artystyczne projekty są realizowane w klubie studenckim oraz w uczelnianej galerii. Wszystko to sprawia, iż w uczelni panuje przyjazna i miła atmosfera, która usprawnia współpracę miedzy kadrą naukową a studentami oraz harmonizuje stosunki społeczne.
WSI-E dysponuje nowoczesną bazą naukowo-dydaktyczną, na którą składają się trzy obiekty dydaktyczne, hala sportowa i akademik położone w malowniczej i spokojnej okolicy Rzeszowa (zabytkowy park, ujeżdżalnia koni).
Rekrutacja na studia prowadzona w okresie maj-wrzesień odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej.
Uczelnia oferuje swoim studentom wysokie stypendia socjalne, mieszkaniowe, na wyżywienie, dla niepełnosprawnych i naukowe przez okres 10 miesięcy w roku akademickim. Ich miesięczna wysokość znacznie przewyższa kwotę czesnego na każdym kierunku studiów.