KierunkiStudiów.pl

Menu

10.05.2018, 14:09

Bezpłatne warsztaty z malarstwa i rysunku na UZ

Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza absolwentów szkół średnich ubiegających się o przyjęcie na kierunek MALARSTWO oraz wyższe studia artystyczne na Akademiach Sztuk Pięknych i uniwersyteckich wydziałach artystycznych na bezpłatne warsztaty z malarstwa i rysunku. Zajęcia przygotowują do egzaminów na kierunki takie jak: grafika, edukacja artystyczna, sztuki wizualne, rzeźba, architektura wnętrz, wzornictwo, architektura i urbanistyka, multimedia itp. Są również kierowane osób pragnących rozwijać swoje predyspozycje artystyczne. Zajęcia odbędą się kierunkiem wykładowców malarstwa i rysunku.

Warsztaty są bezpłatne i bez limitu wieku. Pierwsze zajęcia już w sobotę, 12 maja 2018 r. od godz. 10.00. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest dopisanie się do wydarzenia na FB lub zgłoszenie na: kursmalarstwa@wp.pl

Organizatorzy proszą o przyniesienie dwóch białych kartonów w formacie B1 (100x70cm), szkicowników, dowolnych narzędzi malarskich i/lub rysunkowych oraz klipsów do przymocowania papieru do desek.

Rysunek i malarstwo na podstawie obserwacji z natury to temat pojawiających się na egzaminach na wszystkich kierunkach artystycznych. Tak samo jak studium martwej natury czyli kompozycja, proporcje, walor, perspektywa, koncepcja barwna obrazu. Wydział Artystyczny UZ oferuje również przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zajęcia prowadzone będą w kilkuosobowych grupach przez artystów i pracowników Instytutu Sztuk Wizualnych, Wydziału Artystycznego UZ. Program opiera się przede wszystkim na indywidualnym podejściu do możliwości, predyspozycji i zainteresowań słuchaczy.

Uczestnicy zajęć poznają podstawy MALARSTWA, zapoznają się z ich profesjonalnymi technikami, które służą kreatywnym i indywidualnym wypowiedziom twórczym.

Zajęcia w Instytucie Sztuk Wizualnych, to także podstawy RYSUNKU. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami rysunku takimi jak: światłocień, konstrukcja, kompozycja, perspektywa, proporcje.

Warsztaty odbędą się w Instytucie Sztuk Wizualnych przy ul. Wiśniowej 10. Są tam znakomite, przestronne i przyjazne pracownie. Jest miejsce na wypicie herbaty i porozmawianie o swoich zainteresowaniach i celach.

Każdy, kto nosi się z zamiarem spróbowania swoich sił na egzaminach na wyższe uczelnie artystyczne i wydziały artystyczne ma możliwość sprawdzenia poziomu swoich predyspozycji i umiejętności w dni weekendowe i robocze. Prosimy o przywiezienie swoich prac i skorzystać również z bezpłatnych konsultacji i przeglądu prac.

Harmonogram Warsztatów:

12.05 sobota, pracownia 207, godz. 10.00-17.00
15.05 wtorek, pracownia 203, godz. 10.00-15.00
19.05 sobota, pracownia 207, godz. 10.00-17.00
22.05 wtorek, pracownia 203, godz. 10.00-15.00
26.05 sobota, pracownia 207, godz. 10.00-17.00
29.05 wtorek, pracownia 203, godz. 10.00-15.00

Podobne artykuły

 1. Kursy /

  Bezpłatny kurs z matematyki na Akademii Morskiej w Szczecinie

  Akademia Morska w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych maturzystów na BEZPŁATNY kurs z matematyki przygotowujący do egzaminu matural...

 2. Kursy /

  WIT DLA SZKÓŁ - kurs programowania w C++

  W ramach współpracy Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT) z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada 2018 r...

 3. Kursy /

  Kursy maturalne UMCS!

  UMCS w Lublinie zaprasza do udziału w kursach maturalnych! W ofercie kursy z: biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, języka angielski...

 4. Kursy /

  Kurs przed maturą poprawkową z matematyki

  Akademia Morska w Szczecinie zaprasza maturzystów, którzy w sierpniu planują przystąpić do poprawkowego egzaminu maturalnego. Bezpłatne...

Katalog kierunków