KierunkiStudiów.pl

Menu

28.05.2018, 08:47

Nowy kierunek na Collegium Medicum UJ

Drug Discovery & Development to propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych. Jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej, już od października ruszą na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

Nowy kierunek studiów to oferta dla osób, które mają już dyplom ukończenia studiów wyższych (co najmniej licencjata) i chcą kontynuować naukę, koncentrując się na aspektach identyfikacji i opracowywania nowych leków.

Celem studiów Drug Discovery and Development jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów łączących zaawansowaną wiedzę teoretyczną z zakresu pracy nad lekiem z umiejętnościami praktycznymi.

Zajęcia w pierwszym semestrze mają na celu zapewnienie podstawowego zrozumienia procesu odkrywania i opracowywania leków oraz kluczowych aspektów chemicznych, biologicznych i patofizjologicznych, istotnych z punktu widzenia prac nad lekiem. Semestr drugi to szerokie i zrównoważone tematycznie szkolenie w dziedzinie nauk farmaceutycznych, które służy za podstawę dalszego, ukierunkowanego rozwoju kwalifikacji zawodowych. Semestry trzeci i czwarty koncentrują się na jednej z trzech dziedzin wiodących: Chemia Leków, Farmakologia Eksperymentalna oraz Rozwój Leku Wspierany Modelowaniem Matematycznym.

Student DD&D otrzymuje solidną wiedzę z zakresu nauk farmaceutycznych, ale także możliwość uzyskania specjalizacji w konkretnym obszarze odkrywania i rozwoju leków.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i są prowadzone w języku angielskim, a kryterium rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna. Studia są bezpłatne dla Polaków i innych obywateli UE.

Warto podkreślić, że program studiów został opracowany we współpracy z firmami farmaceutycznymi, aby zapewnić najlepsze przygotowanie do pracy w sektorze pharma-biotech.

Szczegółowe informacje na www.ddd.farmacja.cm.uj.edu.pl

Podobne artykuły

 1. Na uczelniach /

  Nowoczesna i efektywna uczelnia - projekt realizowany na UTP

  Wydział Zarządzania UTP rozpoczął nabór chętnych na szkolenia i warsztaty realizowane w ramach projektu "Nowoczesna i efektywna uczelnia - komp...

 2. Na uczelniach /

  Programiści z WAT zwycięzcami Best Hacking League

  Zespół Code Hussar z Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, w składzie: Patryk Ostrowski, Sebastian Szczepański oraz Piotr Filoch...

 3. Na uczelniach /

  Drugie miejsce dla programistów z WAT w Hackathonie+

  Studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej reprezentujący zespół Code Hussar w składzie: Patryk Ostrowski, Sebastian Szczepań...

 4. Na uczelniach /

  Logistyka WAT wśród najlepszych kierunków studiów inżynierskich

  W Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018, który adresowany jest przede wszystkim do maturzystów, oceniono 21 najpopularn...

Katalog kierunków