KierunkiStudiów.pl

Menu

17.07.2018, 12:15

Prawo na WSAiB najlepsze na Pomorzu

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni ponownie najlepsza na Pomorzu w prestiżowym - 12 już - Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Ponad to, według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, absolwenci prawa WSAiB są w czołówce najlepiej zarabiających początkujących prawników.

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją WSAiB awansował o pozycję w górę w rankingu uczelni niepublicznych. Wciąż dzierży palmę pierwszeństwa wśród uczelni pomorskich. Specjaliści z redakcji DGP wysoko ocenili wymogi i jakość absolwentów oraz jakość i siłę kształcenia, a także kadrę. Kryteriów oceny było w sumie aż 45.

- Wysoka pozycja naszej uczelni bardzo cieszy, ale jednocześnie mobilizuje do dalszego wysiłku na rzecz rozwoju i doskonalenia wydziału - mówi Rektor Tomasz Białas. - Chcemy, by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do realizowania się w życiu, w wybranej specjalizacji prawniczej.

Jednolite studia na kierunku Prawo w WSAiB trwają 5 lat i kończą się uzyskaniem tytułu magistra prawa. Upoważnia on do świadczenia usług doradztwa prawnego, reprezentowania firm i osób prywatnych w sądach, prawnika menedżera, dziennikarza śledczego, doradcy podatkowego oraz pracy na stanowiskach wymagających kompleksowej wiedzy prawnej (m.in. w działach: handlowych, kontroli jakości, sprzedaży, HR, i innych), przede wszystkim jednak umożliwia podejście do egzaminu na aplikacje, co otwiera drogę do takich zawodów jak: sędzia, prokurator, radca prawny, notariusz czy adwokat. Elementem wyróżniającym absolwentów WSAiB jest wysoka zdawalność na aplikacje oraz znajomość zasad funkcjonowania gospodarki rynkowej.

- Mamy doskonały zespół wykładowców, w skład którego wchodzą sędziowie, prokuratorzy, właściciele kancelarii prawnych, a także postaci życia publicznego, takie jak dr Janusz Kaczmarek, były Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, prof. WSAiB, czy też dr hab. Wojciech Lamentowicz, b. Ambasador RP i b. doradca Prezydenta RP – mówi dr Piotr Lewandowski, Dziekan Wydziału Prawa. – Nasi studenci są kształceni praktycznie - w każdym semestrze obowiązkowo uczestniczą w rozprawach w różnych sądach. Biorą także udział w nowatorskim programie proseminariów "Rozprawy uczelniane". Aranżujemy procesy sądowe w zrekonstruowanej sali sądowej na terenie Uczelni. Odbywają się zajęcia z Medycyny sądowej w prosektorium oraz w Laboratorium techniki i taktyki kryminalistycznej.

Jak pokazuje statystyka MNiSW, początkujący prawnicy po WSAiB radzą sobie na rynku pracy całkiem nieźle. W pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu ich średnie zarobki wynoszą 4178,27 zł brutto. Daje to Uczelni Kwiatkowskiego trzecie miejsce w kraju.

WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oprócz 5-letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo, prowadzi Międzywydziałowe Studia Menedżersko-Prawne I i II stopnia oraz Seminarium Doktorskie dla Prawników.

>>Sprawdź Prawo na WSAiB<< 

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2019/2020 /

  Nabór na nanotechologię na Politechnice Śląskiej

  Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej 5 lutego 2019 r. kończy się nabór na studia II stopnia na kierunku nanotechnolog...

 2. Rekrutacja 2019/2020 /

  MON czeka na ekspertów z WAT

  Polska armia wzbogaci się o cyberżołnierzy. Do 2020 roku zostanie stworzony cały komponent liczący 100 specjalistów, dlatego Minister Mariusz B...

 3. Rekrutacja 2019/2020 /

  Trwa rekrutacja na WSIE w Rzeszowie

  Do 16.03.2019 r. prowadzona jest rekrutacja w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie na stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia n...

 4. Rekrutacja 2019/2020 /

  Studia z przyszłością i praktyką na UTP w Bydgoszczy

  Dzięki współpracy Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy z Wydziałem Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK w Toruniu możliwa jest...

Katalog kierunków