KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB trzeci w Polsce wg rankingu RP

13.11.2018, 14:03

Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB trzeci w Polsce wg rankingu RP

Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB znalazł się w pierwszej trójce Uczelni kształcących na kierunkach ekonomicznych wśród wszystkich uczelni w Polsce. Akademii WSB na podium towarzyszą: Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
 
Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy maturzystów decyduje się na studia na kierunkach ekonomicznych. Zarządzanie i ekonomia znalazły się w pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich w rekrutacji w roku akademickim 2017/2018. Według Rzeczpospolitej przybywa pracodawców, którzy zwracają uwagę na to, którą uczelnię i który wydział ukończył potencjalny pracownik. Nic więc dziwnego, że absolwenci uczelni i kierunków ekonomicznych, które tworzą czołówkę III zestawienia Rzeczpospolitej, nie mają trudności z szybkim znalezieniem dobrze płatnej pracy. 

W rankingu przygotowanym po raz kolejny przy kluczowym wsparciu Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego, partnera merytorycznego zestawienia, Rzeczpospolita bazowała na danych wygenerowanych z rejestrów zintegrowanego systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym POL-on oraz na najnowszych wynikach ogólnopolskiego systemu monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych (ELA). 

Według rady kapituły Akademia WSB jest rekordzistą pod względem tempa, w jakim absolwenci wchodzą na rynek pracy. Znajdują oni pracę w niespełna 3 tygodnie po ukończeniu studiów. Wydział Nauk Stosowanych ma również bardzo wysoką pozycję pod względem wysokości płac dla swoich absolwentów.
 
Rzeczpospolita doceniła także program studiów dualnych w Akademii WSB. Absolwenci Uczelni znajdują się blisko biznesu - w ramach kształcenia dualnego część zajęć odbywa się w Uczelni, a cześć u pracodawcy. 

Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB okazał się też liderem w kategorii umiędzynarodowienia. Prawie jedna trzecia studentów na kierunkach ekonomicznych to cudzoziemcy pochodzący z 40 krajów świata. W umiędzynarodowieniu studiów w Akademii WSB pomaga kilkanaście międzynarodowych projektów w partnerstwach z zagranicznymi jednostkami naukowo-badawczymi i szkołami wyższymi, a także udział w programach wymiany młodzieży. Dzięki temu studenci Uczelni mają obecnie do wyboru ponad 50 destynacji na całym świecie. 
 
Przygotowanie III edycji rankingu uniwersytetów oraz wydziałów ekonomicznych Rzeczpospolitej wspierało grono znamienitych ekspertów: dr Piotr Dardziński, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Olaf Gajl, dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego (OPI-PIB), Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i Andrzej Jacaszek, wiceprezydent Pracodawców RP.
 
>>Informacja na temat rankingu dostępna jest na stronie Dziennika Rzeczpospolita<<
>>Pełny ranking<<

 Źródło: Dziennik Rzeczpospolita 

Podobne artykuły

 1. Na uczelniach /

  Wyróżnienia dla studentów Wydziału Zarządzania UTP

  Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Odpowiedzialnych Konsumentów, Jakub Biegała, Edyta Wendland i Kasia Dysarz Wydziału Zarządzania UTP w B...

 2. Na uczelniach /

  Wybuchy talentów w kole naukowym PENTRYT

  Pentryt - taką nazwę przyjęło wiele lat temu funkcjonujące na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicz...

 3. Na uczelniach /

  Nowa współpraca, nowy kierunek na UTP w Bydgoszczy

  Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy stawia na praktyczny profil kszta...

 4. Na uczelniach /

  Honorowe wyróżnienie dla studenta WIT w konkursie EDUCADOR POSTER BIENAL

  Łukasz Ulatowski – student WIT, który otrzymał Wyróżnienie Honorowe w prestiżowym międzynarodowym konkursie Ecuador Poster Bienal...

Katalog kierunków