KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Pierwsza rekrutacja w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie

04.04.2019, 14:27

Pierwsza rekrutacja w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie

1 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 została otwarta pierwsza rekrutacja w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Nowa uczelnia zawodowa służb państwowych została utworzona w dniu 31 sierpnia 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości. Uczelnia jest jednostką organizacyjną Służby Więziennej i posiada uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Penitencjarystyka.

Oferowany przez Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie kierunek studiów jest jedynym w Polsce. Kształci i wychowywuje funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz funkcjonariuszy innych służb i osób cywilnych. Absolwenci są odpowiednio przygotowani do pracy w wyspecjalizowanych instytucjach administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach społecznych i edukacyjnych, w instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz w instytucjach zajmujących się dozorem osób mających konflikt z prawem.

Nabór na I rok studiów stacjonarnych dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej rozpoczął się 1 kwietnia 2019 r. i trwa do 17 maja 2019 r.

Zapraszamy tegorocznych maturzystów! Można już rejestrować się w systemie IRK, a wyniki matur uzupełnić po uzyskaniu ocen w lipcu.

Zapisy na studia https://irk.wskip.edu.pl/pl/

W czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a Uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW.

Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w październiku 2019 r. i będą prowadzone w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2019/2020 /

  Zoofizjoterapia - studia z przyszłością na UTP

  Programy nauczania dla kierunku Zootechnika i Zoofizjoterapia Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgos...

 2. Rekrutacja 2019/2020 /

  Rusza rekrutacja na studia w UJ na rok akademicki 2019/2020

  4 czerwca 2019 r. w samo południe wystartowała rekrutacja na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. - Najważniejszą zmianą w porównaniu z pop...

 3. Rekrutacja 2019/2020 /

  Inżynieria materiałowa z WAT doceniona w konkursach OPUS i PRELUDIUM

  Niemal 400 mln zł Narodowe Centrum Nauki przekaże 618 laureatom piętnastych edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM. Finansowanie na realizację badań...

 4. Rekrutacja 2019/2020 /

  Rekrutacja na studia I stopnia w WAT zakończona

  Zakończyły pracę wydziałowe komisje rekrutacyjne, które podjęły decyzje o kwalifikacji na studia I stopnia – wojskowe i cywilne, w Wojsko...

Katalog kierunków