KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Pierwsza rekrutacja w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie

04.04.2019, 14:27

Pierwsza rekrutacja w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie

1 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 została otwarta pierwsza rekrutacja w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Nowa uczelnia zawodowa służb państwowych została utworzona w dniu 31 sierpnia 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości. Uczelnia jest jednostką organizacyjną Służby Więziennej i posiada uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Penitencjarystyka.

Oferowany przez Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie kierunek studiów jest jedynym w Polsce. Kształci i wychowywuje funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz funkcjonariuszy innych służb i osób cywilnych. Absolwenci są odpowiednio przygotowani do pracy w wyspecjalizowanych instytucjach administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach społecznych i edukacyjnych, w instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz w instytucjach zajmujących się dozorem osób mających konflikt z prawem.

Nabór na I rok studiów stacjonarnych dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej rozpoczął się 1 kwietnia 2019 r. i trwa do 17 maja 2019 r.

Zapraszamy tegorocznych maturzystów! Można już rejestrować się w systemie IRK, a wyniki matur uzupełnić po uzyskaniu ocen w lipcu.

Zapisy na studia https://irk.wskip.edu.pl/pl/

W czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a Uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW.

Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w październiku 2019 r. i będą prowadzone w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2019/2020 /

  Indeksy na studia w SGGW dla najlepszych

  Uczniowie klas maturalnych mogą zdobyć indeks Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jeszcze przed ogłoszeniem wyników matur...

 2. Rekrutacja 2019/2020 /

  Nabór na nanotechologię na Politechnice Śląskiej

  Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej 5 lutego 2019 r. kończy się nabór na studia II stopnia na kierunku nanotechnolog...

 3. Rekrutacja 2019/2020 /

  MON czeka na ekspertów z WAT

  Polska armia wzbogaci się o cyberżołnierzy. Do 2020 roku zostanie stworzony cały komponent liczący 100 specjalistów, dlatego Minister Mariusz B...

 4. Rekrutacja 2019/2020 /

  Trwa rekrutacja na WSIE w Rzeszowie

  Do 16.03.2019 r. prowadzona jest rekrutacja w Wyższej Szkole Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie na stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia n...

Katalog kierunków