KierunkiStudiów.pl

Menu

06.05.2020, 11:39

Jak zostać dobrym studentem - wciśnij start!

Studia = przyswajanie suchej teorii. Właśnie takie spojrzenie na ten wyjątkowy czas w życiu młodych ludzi potrafi skutecznie stłumić drzemiący w nich potencjał. Obecnie, tylko mała garstka studentów realizuje swoje pomysły i angażuje się w działalność poza zajęciami na uczelni. Powody mogą być różne - brak wiary w siebie, specyficzne funkcjonowanie środowiska akademickiego, nieumiejętność planowania czasu wolnego, kwestie ekonomiczne, a także brak wiedzy, jak podjąć konkretne działania.

"Studencie, wciśnij START" to bezpośredni zwrot do młodych ludzi, aby zaczęli oni szukać swoich pasji i rozwijać je. Film promujący akcję pokazuje konkretne przykłady pasjonatów z różnych dziedzin nauki. Uczestnicy dzielą się autentycznymi historiami, chcąc zainspirować innych studentów do samorealizacji. Nagrania jak i koncept powstały spontanicznie podczas kwarantanny. Warto zwrócić uwagę, że uczestnicy filmu zdobywają osiągnięcia, nie będąc studentami, bądź absolwentami renomowanych uczelni.

Cel główny
Ukazanie przyszłym oraz obecnym studentom, że warto robić coś więcej, niż "być na studiach". Aktywność studenta może wpłynąć pozytywnie na środowisko akademickie oraz region, z którego pochodzi bądź w którym działa.3. Osoby biorące udział w projekcie:

Petros Psyllos - elektronik, programista. W ramach swojej działalności zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Założyciel dostepnosc.pl. Został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za 1 z 30 najlepszych europejskich innowatorów (Forbes 30 Under 30 Europe) oraz wg MIT Review 1 z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Jest laureatem New Europe 100. Prowadził i współtworzył programy TV o wynalazkach FE w TVP1. (www.petrospsyllos.com)

Amanda Moskal - Reporter TV studenckiej studentURa.tv, magazynu akademickiego "indeks" emitowanego w tvp3 Rzeszów, pomysłodawca serii e-wywiadów "przegadane", reporter i pomysłodawca reportażu "Graciarnia u Plastyków". Studentka UR (prawo) oraz PWTW w Warszawie (akademia dziennikarstwa). Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego "Uebec - kurs na Marzenia edycja 2015". (e-mail: amandamoskal98@gmail.com).

Amelia Piegdoń - przyrodniczka, badaczka lichenolog, popularyzatorka nauki. Studentka na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dwukrotna stypendystka MNISW w dyscyplinie leśnictwo. Felietonistka i przyrodnicza z aparatem w ręku. (e-mail: amelia.piegdon@onet.pl).

Piotr „Jaszczur” Śnieguła - aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Obecnie student międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach. Od 2013 roku związany z Teatrem "Brama". Współpracował z takimi artystami jak Lech
Dyblik, Szymon Jachimek, Eugenio Barba, Grzegorz Dolniak, Arti Grabowski czy Viki Gabor. Finalista 26 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku (e-mail: trzebacosrobic@gmail.com).

Radosław Lewoń - przyrodnik, botanik, popularyzator nauki na Suwalszczyźnie. Absolwent Politechniki Białostockiej, obecnie student leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dwukrotnie nagrodzony stypendium MNISW, finalista ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel 2019 w kategorii: Nauki przyrodnicze i energetyka. (e-mail: radek.lewon@gmail.com).

Oskar Jakubanis - producent, sound designer, wokalista, student reżyserii dźwięku na UAM w Poznaniu. (e-mail: oskar.jakubanis@gmail.com).

Podobne artykuły

 1. Warto przeczytać /

  Jak zadbać o zdrowie podczas domowej kwarantanny

  O tym jak zadbać o zdrowie podczas domowej kwarantanny, spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 opowie dr n. med. Paulina Borek-Trybała -...

 2. Warto przeczytać /

  Smartfon przyciąga zainfekowane kleszcze

  Idziesz pobiegać do lasu? Marzy Ci się piknik w parku? Jeśli nie chcesz złapać kleszcza, lepiej nie bierz ze sobą telefonu. Najnowsze badania pokazują...

 3. Warto przeczytać /

  Nowe pokolenie a wolontariat

  Po powrocie ze szkoły zamiast gier komputerowych czy oglądania telewizji młodzież coraz częściej zaczyna wybierać wolontariat. Pokazują to dane organi...

 4. Warto przeczytać /

  Edukacja w kampanii wyborczej

  Kolejne boisko szkolne nic nie zmieni dla przyszłości naszych dzieci. Wydatki na drogę przy placówkach oświatowych to nie edukacja, lecz inwest...

Katalog kierunków