KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Studentka WAT laureatką konkursu Inżynierki 4.0 firmy Siemens

26.10.2020, 15:45

Studentka WAT laureatką konkursu Inżynierki 4.0 firmy Siemens

Julia Wiśniewska, studentka IV roku kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT znalazła się w gronie 5 laureatek tegorocznej edycji konkursu Inżynierki 4.0, organizowanego przez firmę Siemens w ramach warsztatów o tej samej nazwie. Nagrodą jest szkolenie w firmie KUKA.

Julia Wiśniewska studia realizuje na specjalności awionika. W konkursie została wyróżniona za najlepszy film: „Jakie wyzwania współczesnego świata chcę rozwiązać, będąc inżynierką?”. W swojej pracy konkursowej podejmuje tematykę gwałtownych zmian i dynamicznego rozwoju technologicznego, jaki dokonuje się we współczesnym świcie. Jest to szczególnie widoczne teraz, w czasie trwającej pandemii koronawirusa, kiedy następują szybkie zmiany dotychczasowych standardów, także w przemyśle. W epoce szybkich zmian, które napędzają rozwój technologiczny, w czasie optymalizacji procesów i wykorzystania zasobów, inżynier powinien wykazywać się takimi cechami jak elastyczność, umiejętność podejmowania ryzyka i gotowość poszerzania horyzontów.

„Chciałam podjąć nowe wyzwanie, z możliwością zdobycia ciekawych i rozwijających nagród. Celem pracy była chęć skorzystania z szansy jaką dała mi firma Siemens i udowodnienie sobie, że mogę się sprawdzić w nowych dla mnie rzeczach” – podkreśla Julia Wiśniewska.

Studentka WAT zdobyła nagrodę w postaci warsztatów w firmie KUKA, specjalizującej się w zakresie automatyzacji i cyfryzacji w procesie kompleksowej optymalizacji systemów produkcyjnych. Szkolenie to obejmuje: obsługę robotów PRO – zakończone egzaminem i wystawieniem certyfikatu oraz obsługę oprogramowania do symulacji KUKA.Sim, zakończoną wystawieniem licencji na oprogramowanie software.

„Nagroda w postaci szkoleń w firmie KUKA to okazja zdobycia nowych praktycznych umiejętności, potwierdzonych certyfikatem, które pomogą mi na rynku nowych technologii. W programie mogłam wziąć udział dzięki studiom w Wojskowej Akademii Technicznej, które pomagają mi w realizacji moich celów i rozwijaniu swoich kompetencji” – dodaje Julia Wiśniewska.

Laureatka konkursu podkreśla również, że jako inżynier 4.0 zamierza dążyć do zrównoważonego rozwoju technologii, wychodząc naprzeciw wyzwaniom dotyczącym automatyzacji i zwiększenia efektywności produkcji, usprawnienia komunikacji on-line i bezpieczeństwa w świecie cyfrowym oraz ochrony środowiska i zdrowia ludzkiego.

Program Inżynierki 4.0 kierowany jest do studentek uczelni technicznych. Jego celem jest inspirowanie kobiet, studentek i przyszłych inżynierek do rozwoju kariery w branży technologicznej.

Podobne artykuły

 1. Na uczelniach /

  Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego – wsparcie pieniężne przez cały okres trwania studiów!

  Po raz kolejny Uniwersytet Jagielloński chce nagrodzić i docenić najzdolniejszych młodych studentów. Dla 7 z nich przewidziano miesięczne stype...

 2. Na uczelniach /

  Aktywnie promowali WAT

  Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej zaangażowali się w kolejną edycję ogólnokrajowej kampanii promocyjno-informacyjnej „Zostań Ż...

 3. Na uczelniach /

  WAT w czołówce Europejskiego Rankingu Studiów Inżynierskich

  W Europejskim Rankingu Studiów Inżynierskich EngiRank, Wojskowa Akademia Techniczna znalazła się na 8 miejscu w grupie 81 najlepszych uczelni t...

 4. Na uczelniach /

  Akademia WSB z międzynarodową akredytacją jakości kształcenia

  Akademia WSB w dniu 18 grudnia 2020 r. uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych...

Katalog kierunków