KierunkiStudiów.pl

Menu

01.03.2022, 17:19

Rusza rekrutacja na studia wojskowe i cywilne w WAT

Wojskowe jednolite studia magisterskie lub cywilne studia pierwszego stopnia (licencjackie i inżynierskie) mogą wybrać w Wojskowej Akademii Technicznej maturzyści. We wtorek 1 marca 2022 r. ruszyła rekrutacja na oba rodzaje studiów. Na kandydatów na żołnierzy zawodowych czeka aż 696 miejsc.

Rejestracja internetowa na studia wojskowe potrwa do 31 maja 2022 r., natomiast na studia cywilne do 15 lipca 2022 r.
Testy sprawnościowe oraz rozmowa kwalifikacyjna – odbywają się w jednym wyznaczonym dniu. Wstępnie zostały zaplanowane na 11-15 lipca. Dokładne terminy zostaną podane na stronie WAT. Dodatkowo na stronie uczelni zostanie zamieszczony film instruktażowy, jak należy wykonywać ćwiczenia.

Studia w Wojskowej Akademii Technicznej prowadzone są na ośmiu wydziałach akademickich: Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania; Cybernetyki; Elektroniki; Inżynierii Lądowej i Geodezji; Inżynierii Mechanicznej; Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa; Nowych Technologii i Chemii oraz w Instytucie Optoelektroniki.

Wojskowa Akademia Techniczna przygotowuje wysokiej klasy specjalistów dla Sił Zbrojnych RP. Kształcenie odbywa się w toku jednolitych studiów magisterskich i ma charakter zarówno wojskowy, jak i politechniczny.

Kandydaci na studia wojskowe mają do wyboru 11 kierunków, na studia cywilne 24 kierunki studiów cywilnych I stopnia – licencjackich i inżynierskich.

Każdy student wojskowy otrzymuje miesięczne uposażenie, które wzrasta w kolejnych latach – w zależności od posiadanego stopnia wojskowego.  Podchorążowie mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie.
Tok studiów wojskowych wzbogacony jest o praktyki i specjalistyczne szkolenia prowadzone w jednostkach wojskowych, w centrach szkoleń i instytucjach naukowo-badawczych na terenie całego kraju.
Absolwenci studiów wojskowych WAT uzyskują tytuł magistra inżyniera i są promowani na pierwszy stopień oficerski. Nowo promowani oficerowie mają zagwarantowaną pracę w Siłach Zbrojnych RP w zależności od ukończonego kierunku studiów.
Przyjęty kandydat zostaje żołnierzem czynnej służby wojskowej. We wrześniu odbywa podstawowe szkolenie wojskowe, tzw. unitarkę, zakończone egzaminem i uroczystą przysięga wojskową.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej znajdują się na stronie WAT w zakładce studia wojskowe, na studia cywilne - w zakładce studia cywilne.

Wojskowa Akademia Techniczna od lat klasyfikowana jest w gronie najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Przoduje też w rankingach dostępności nauczycieli akademickich dla studentów. Uczelnię wyróżnia innowacyjne podejście do kształcenia, wysoki poziom nauczania, wykwalifikowani nauczyciele akademiccy, bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne i laboratoria, nowoczesny campus, szeroka oferta programów studiów, również w języku angielskim, oraz ciekawe możliwości rozwoju.

Wysoki poziom nauczania to gwarancja zatrudnienia dla absolwentów  studiów cywilnych. Znajdują oni zatrudnienie w wielu działach gospodarki i gałęziach przemysłu, zarówno w firmach państwowych, jak i prywatnych, w kraju i za granicą. Według ostatniego rankingu Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, absolwenci WAT znajdują się w ścisłej czołówce najlepiej zarabiających absolwentów technicznych uczelni publicznych. 

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2023/2024 /

  Rekrutacja 2023/2024 w MWSLiT we Wrocławiu rozpoczęta

  Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2023/2024. Uczelnia oferuje kierunki: Logisty...

 2. Rekrutacja 2023/2024 /

  "Wkręceni w naukę" - kampania promocyjno-rekrutacyjna UJ w Krakowie

  misja.uj.edu.plNajstarsza uczelnia w Polsce prowadzi nową odsłonę kampanii promocyjno-rekrutacyjnej, której celem jest zainteresowanie ofertą d...

 3. Rekrutacja 2023/2024 /

  Rozpoczęcie rekrutacji 2023/2024 na SGH

  31 maja 2023 r. od godziny 12.00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) rozpoczyna się pierwszy etap rekrutacji. Zachęcamy do założenia k...

 4. Rekrutacja 2023/2024 /

  Studia dla przyszłych wojskowych ekspertów w dziedzinie łączności - nowy kierunek w WAT

  W ofercie kształcenia Wojskowej Akademii Technicznej pojawił się nowy kierunek studiów wojskowych. Technologie elektroniczne i telekomunikacyjn...

Katalog kierunków