KierunkiStudiów.pl

Menu

01.03.2022, 17:19

Rusza rekrutacja na studia wojskowe i cywilne w WAT

Wojskowe jednolite studia magisterskie lub cywilne studia pierwszego stopnia (licencjackie i inżynierskie) mogą wybrać w Wojskowej Akademii Technicznej maturzyści. We wtorek 1 marca 2022 r. ruszyła rekrutacja na oba rodzaje studiów. Na kandydatów na żołnierzy zawodowych czeka aż 696 miejsc.

Rejestracja internetowa na studia wojskowe potrwa do 31 maja 2022 r., natomiast na studia cywilne do 15 lipca 2022 r.
Testy sprawnościowe oraz rozmowa kwalifikacyjna – odbywają się w jednym wyznaczonym dniu. Wstępnie zostały zaplanowane na 11-15 lipca. Dokładne terminy zostaną podane na stronie WAT. Dodatkowo na stronie uczelni zostanie zamieszczony film instruktażowy, jak należy wykonywać ćwiczenia.

Studia w Wojskowej Akademii Technicznej prowadzone są na ośmiu wydziałach akademickich: Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania; Cybernetyki; Elektroniki; Inżynierii Lądowej i Geodezji; Inżynierii Mechanicznej; Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa; Nowych Technologii i Chemii oraz w Instytucie Optoelektroniki.

Wojskowa Akademia Techniczna przygotowuje wysokiej klasy specjalistów dla Sił Zbrojnych RP. Kształcenie odbywa się w toku jednolitych studiów magisterskich i ma charakter zarówno wojskowy, jak i politechniczny.

Kandydaci na studia wojskowe mają do wyboru 11 kierunków, na studia cywilne 24 kierunki studiów cywilnych I stopnia – licencjackich i inżynierskich.

Każdy student wojskowy otrzymuje miesięczne uposażenie, które wzrasta w kolejnych latach – w zależności od posiadanego stopnia wojskowego.  Podchorążowie mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie.
Tok studiów wojskowych wzbogacony jest o praktyki i specjalistyczne szkolenia prowadzone w jednostkach wojskowych, w centrach szkoleń i instytucjach naukowo-badawczych na terenie całego kraju.
Absolwenci studiów wojskowych WAT uzyskują tytuł magistra inżyniera i są promowani na pierwszy stopień oficerski. Nowo promowani oficerowie mają zagwarantowaną pracę w Siłach Zbrojnych RP w zależności od ukończonego kierunku studiów.
Przyjęty kandydat zostaje żołnierzem czynnej służby wojskowej. We wrześniu odbywa podstawowe szkolenie wojskowe, tzw. unitarkę, zakończone egzaminem i uroczystą przysięga wojskową.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej znajdują się na stronie WAT w zakładce studia wojskowe, na studia cywilne - w zakładce studia cywilne.

Wojskowa Akademia Techniczna od lat klasyfikowana jest w gronie najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Przoduje też w rankingach dostępności nauczycieli akademickich dla studentów. Uczelnię wyróżnia innowacyjne podejście do kształcenia, wysoki poziom nauczania, wykwalifikowani nauczyciele akademiccy, bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne i laboratoria, nowoczesny campus, szeroka oferta programów studiów, również w języku angielskim, oraz ciekawe możliwości rozwoju.

Wysoki poziom nauczania to gwarancja zatrudnienia dla absolwentów  studiów cywilnych. Znajdują oni zatrudnienie w wielu działach gospodarki i gałęziach przemysłu, zarówno w firmach państwowych, jak i prywatnych, w kraju i za granicą. Według ostatniego rankingu Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, absolwenci WAT znajdują się w ścisłej czołówce najlepiej zarabiających absolwentów technicznych uczelni publicznych. 

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2022/2023 /

  Konto rekrutacyjne na SGH

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie rozpoczyna rejestrację na studia. Od 10 maja 2022 r. od godz. 12 będzie możliwe utworzenie osobistego konta...

 2. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja na studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

  Już od 10 maja 2022 r. od godz. 12.00 wszyscy kandydaci będą mogli założyć konto w internetowym systemie rekrutacyjnym (ISR) na studia w Szkole Gł&oac...

 3. Rekrutacja 2022/2023 /

  Zimowa rekrutacja na PŚ

  Na Politechnice Śląskiej trwa zimowa rekrutacja na studia II stopnia. Rejestracja na kierunki dysponujące wolnymi miejscami potrwa do 1 marca 2022 rok...

 4. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja na studia w  Wojskowej Akademii Technicznej rusza już 1 marca

  1 marca 2021 r. rozpocznie się rekrutacja na wojskowe jednolite studia magisterskie oraz na studia cywilne pierwszego stopnia w Wojskowej Akademii Tec...

Katalog kierunków