KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Ruszyła rekrutacja 2022/2023 na Politechnice Śląskiej!

30.06.2022, 21:29

Ruszyła rekrutacja 2022/2023 na Politechnice Śląskiej!

Ruszyła rekrutacja na studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej. Oferta jedynej na Śląsku uczelni badawczej na I i II stopniu studiów obejmuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. W tegorocznej propozycji warto zwrócić uwagę na kierunki: inżynieria ogólna oraz inżynieria lotnicza i kosmiczna.

Uruchomiony przed rokiem międzywydziałowy kierunek inżynieria ogólna to jedyny taki kierunek w Polsce. Te interdyscyplinarne studia obejmują różne dyscypliny inżynierskie, jak inżynieria mechaniczna, elektryczna, chemiczna czy lotnicza. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy wciąż nie są pewni, na jakim kierunku chcą studiować lub w jakiej dyscyplinie chcą się specjalizować i potrzebują więcej czasu oraz więcej informacji na rozważenie wszystkich dostępnych opcji.
Z kolei inżynieria lotnicza i kosmiczna to jedyny tego typu kierunek w województwie śląskim. Jego interdyscyplinarność sprawia, że studenci mają dostęp do nowoczesnych laboratoriów lotniczych i kosmicznych w obrębie całej uczelni, a zajęcia prowadzone są przez wykładowców oraz ekspertów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Metody nauczania dostosowane są do tematyki, a kształcenie w dużej mierze oparte jest na project based learning (PBL).

Na Politechnice Śląskiej można też zostać pilotem! Na uczelni działa Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, a w jego ramach Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (ATO) szkoli przyszłych pilotów m.in. na lotnisku w Gliwicach. Ponadto na kierunku transport można wybrać specjalizacje: nawigacja powietrzna oraz mechanika i eksploatacja lotnicza.
Dużym zainteresowaniem młodych ludzi cieszą się studia dualne, na których studenci jednocześnie zdobywają wiedzę akademicką oraz doświadczenie zawodowe, dzięki ścisłej współpracy uczelni z konkretnymi firmami.
W sumie Politechnika Śląska na 13 wydziałach i w 1 instytucie oferuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. Studia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Obecnie na Politechnice Śląskiej kształci się ponad 17 tys. osób.

Z kolei oferta studiów podyplomowych obejmuje ponad 20 kierunków na różnych wydziałach (pełna lista tutaj: Studia podyplomowe (semestr zimowy 2022/23) - IRK)).

W swojej 77-letniej historii Politechnika Śląska wykształciła już ponad 200 tys. absolwentów. Gliwicka uczelnia jako jedyna na Górnym Śląsku znalazła się w prestiżowym gronie 10 polskich szkół wyższych, laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Więcej informacji o rekrutacji znajduje się:

#DOŁĄCZDONAS i zostań #JESTEMZPOLSL
Politechnika Śląska #dołączdonas i zostań! - YouTube

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2022/2023 /

  Nowe studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UJ

  Wydział Prawa i Administracji UJ, najstarszej polskiej uczelni od roku akademickiego 2022/2023 uruchamia nowe kierunku studiów podyplomowych: i...

 2. Rekrutacja 2022/2023 /

  Przedłużona rekrutacja na studia podyplomowe i studia MBA w WST w Katowicach

  Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicacg przedłuża rekrutację na semestr zimowy studiów podyplomowych w roku akademickim 2021/2022 do 15 październ...

 3. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 w WST już 9 maja 2022

  Od 9 maja 2022 r. Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach oficjalnie rozpoczyna rekrutację na studia I i II stopnia.Niezmiennie, głównymi atutami...

 4. Rekrutacja 2022/2023 /

  Otwarcie systemu rekrutacyjnego na SGH

  22 czerwca o godz. 12 został otwarty system rekrutacji (ISR) na studia na rok akademicki 2022/2023 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ucz...

Katalog kierunków