KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Ruszyła rekrutacja 2022/2023 na Politechnice Śląskiej!

30.06.2022, 21:29

Ruszyła rekrutacja 2022/2023 na Politechnice Śląskiej!

Ruszyła rekrutacja na studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej. Oferta jedynej na Śląsku uczelni badawczej na I i II stopniu studiów obejmuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. W tegorocznej propozycji warto zwrócić uwagę na kierunki: inżynieria ogólna oraz inżynieria lotnicza i kosmiczna.

Uruchomiony przed rokiem międzywydziałowy kierunek inżynieria ogólna to jedyny taki kierunek w Polsce. Te interdyscyplinarne studia obejmują różne dyscypliny inżynierskie, jak inżynieria mechaniczna, elektryczna, chemiczna czy lotnicza. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy wciąż nie są pewni, na jakim kierunku chcą studiować lub w jakiej dyscyplinie chcą się specjalizować i potrzebują więcej czasu oraz więcej informacji na rozważenie wszystkich dostępnych opcji.
Z kolei inżynieria lotnicza i kosmiczna to jedyny tego typu kierunek w województwie śląskim. Jego interdyscyplinarność sprawia, że studenci mają dostęp do nowoczesnych laboratoriów lotniczych i kosmicznych w obrębie całej uczelni, a zajęcia prowadzone są przez wykładowców oraz ekspertów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Metody nauczania dostosowane są do tematyki, a kształcenie w dużej mierze oparte jest na project based learning (PBL).

Na Politechnice Śląskiej można też zostać pilotem! Na uczelni działa Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, a w jego ramach Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (ATO) szkoli przyszłych pilotów m.in. na lotnisku w Gliwicach. Ponadto na kierunku transport można wybrać specjalizacje: nawigacja powietrzna oraz mechanika i eksploatacja lotnicza.
Dużym zainteresowaniem młodych ludzi cieszą się studia dualne, na których studenci jednocześnie zdobywają wiedzę akademicką oraz doświadczenie zawodowe, dzięki ścisłej współpracy uczelni z konkretnymi firmami.
W sumie Politechnika Śląska na 13 wydziałach i w 1 instytucie oferuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. Studia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Obecnie na Politechnice Śląskiej kształci się ponad 17 tys. osób.

Z kolei oferta studiów podyplomowych obejmuje ponad 20 kierunków na różnych wydziałach (pełna lista tutaj: Studia podyplomowe (semestr zimowy 2022/23) - IRK)).

W swojej 77-letniej historii Politechnika Śląska wykształciła już ponad 200 tys. absolwentów. Gliwicka uczelnia jako jedyna na Górnym Śląsku znalazła się w prestiżowym gronie 10 polskich szkół wyższych, laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Więcej informacji o rekrutacji znajduje się:

#DOŁĄCZDONAS i zostań #JESTEMZPOLSL
Politechnika Śląska #dołączdonas i zostań! - YouTube

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja na pierwsze studia podyplomowe MBA w UJ CM

  W Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum ruszają studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia skierowane głównie do osób zatrudniony...

 2. Rekrutacja 2022/2023 /

  Ratownictwo Medyczne w WST - nowy kierunek, nowe możliwości

  Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowego kierunku studiów pierwszego stopnia - &nbs...

 3. Rekrutacja 2022/2023 /

  WST rusza z promocją „NA OSTATNI DZWONEK” – zyskaj do 400 zł

  Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach przygotowała wyjątkową promocję dla kandydatów pierwszego roku studiów na Wydziale Architektury, B...

 4. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja w MWSLiT na rok 2022/2023 trwa!

  Trwa rekrutacja w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, która w swojej ofercie posiada cztery przyszłościowe kier...

Katalog kierunków