KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • Rekrutacja na pierwsze studia podyplomowe MBA w UJ CM

31.10.2022, 14:23

Rekrutacja na pierwsze studia podyplomowe MBA w UJ CM

W Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum ruszają studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia skierowane głównie do osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych najwyższego szczebla w sektorze zdrowotnym. Celem programu jest przygotowanie absolwentów do efektywnego zarządzania placówkami sektora ochrony zdrowia w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu wewnętrznym i systemowym.

- Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM prowadzi kształcenie kadr menedżerskich dla systemu zdrowotnego od 30 lat. Obecnie oferujemy studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia oraz dwusemestralne studia podyplomowe zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej skierowane w głównej mierze do osób, które już pełnią lub przygotowują się do pełnienia funkcji menedżerskich - przeważnie kadry tzw. średniego szczebla, zarówno w podmiotach leczniczych, jak i innych instytucjach związanych z systemem ochrony zdrowia. Program studiów MBA będzie doskonałym dopełnieniem ścieżki edukacyjnej dla osób chcących zajmować najwyższe stanowiska w szeroko pojętym systemie ochrony zdrowia, szczególnie dla zarządzających szpitalami - mówi kierownik studiów dr hab. Iwona Kowalska-Bobko, prof. UJ.

Tematyka studiów MBA w ochronie zdrowia skupia się wokół zagadnień, tj. systemowe uwarunkowania funkcjonowania placówek medycznych, zarządzanie strategiczne i przywództwo w ochronie zdrowia, a także ekonomia i finanse w ochronie zdrowia, zarządzanie zespołem, negocjacje i zarządzanie konfliktem, finanse i controling w placówce medycznej oraz zarządzanie jakością i procesowe w ochronie zdrowia, zarządzanie kryzysowe oraz ryzykiem i zarządzanie innowacyjnymi inwestycjami (z komponentem odnoszącym się do oceny technologii medycznych i szpitalnej oceny technologii medycznych). Trwający trzy semestry program przewiduje zarówno przedmioty obowiązkowe, jak i fakultatywne, co pozwala na indywidualne kształtowanie ścieżki edukacyjnej dostosowanej do zainteresowań i prowadzonej praktyki zawodowej. Zajęcia realizowane są w małych grupach z wykorzystaniem metod, tj. case study (studium przypadku), problem based learning, grywalizacja i inne.

Studia prowadzone są przez ekspertów z Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM we współpracy ze specjalistami z Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, a także przez znanych i cenionych praktyków zarządzania w ochronie zdrowia, którzy dzięki swojej wiedzy i bogatemu doświadczeniu gwarantują ścisłe powiązanie treści kształcenia z oczekiwaniami rynku pracy oraz najwyższą jakość kształcenia.

- Absolwenci studiów będą przygotowani do zarządzania podmiotami leczniczymi w sektorze ochrony zdrowia. Dzięki zdobytej wiedzy, umiejętnościom i kompetencjom będą w stanie poradzić sobie w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu wewnętrznym i systemowym - przekonuje prof. Kowalska-Bobko.

Rekrutacja na studia potrwa do 9 stycznia 2023 roku. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 18 lutego 2023. Więcej o MBA w ochronie zdrowia można przeczytać na stronie Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM.

Podobne artykuły

 1. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja na nową edycję EMBA - do 10 lutego 2023 r.

  Tylko do 10 lutego 2023 trwa rekrutacja na nową edycję studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA) organi...

 2. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja na semestr letni w Akademii Śląskiej trwa!

  W Akademii Śląskiej na Wydziałach Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych oraz Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religii trwa promocja zapis&o...

 3. Rekrutacja 2022/2023 /

  Rekrutacja na semestr letni 2022/2023 w Akademii Śląskiej

  Już od 15 listopada 2022 r. Akademia Śląska oficjalnie uruchamia pierwszą rekrutację na studia rozpoczynające się w semestrze letnim 2022/2023 r. &nbs...

 4. Rekrutacja 2022/2023 /

  Jak dostać się do SGH, czyli deklaracje maturalne pod lupą - webinarium

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie 3 lutego 2023 r. o godz. 10.00 organizuje webinarium dla kandydatów na studia, podczas którego...

Katalog kierunków