KierunkiStudiów.pl

Menu

 • Start
 • Artykuły
 • MWSLiT we Wrocławiu partnerem projektu WE - TRANSFORM

22.06.2023, 15:08

MWSLiT we Wrocławiu partnerem projektu WE - TRANSFORM

W ramach projektu WE-TRANSFORM CILT(UK)-Polska wraz z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu badają wpływ automatyzacji i cyfryzacji transportu na wymagane umiejętności i wiedzę przyszłych pracowników. Do tej pory w ramach projektu zorganizowano spotkania grup fokusowych oraz wywiady eksperckie, których celem było zbadanie wpływu automatyzacji i cyfryzacji na branże TSL oraz opracowanie scenariuszy, które pozwolą pracownikom skutecznie sprostać wyzwaniom, które niesie przyszłość. Kolejnym krokiem współpracy w ramach projektu WE-TRANSFORM będzie opracowanie głównych wniosków z badań i rekomendacji, które zostaną przedstawione Komisji Europejskiej.

Projekt WE-TRANSFORM to inicjatywa Unii Europejskiej mająca na celu płynne przejście europejskich pracowników branży transportowej na cyfryzację i automatyzację. Rozpoczęty w grudniu 2020 r. projekt koncentruje się na podnoszeniu umiejętności i wiedzy pracowników w sferze transportu, aby przygotować ich na wyzwania szybko zmieniającego się środowiska cyfrowego.

Projekt ma na celu stworzenie sieci interesariuszy i ekspertów z branży transportowej, co ułatwi dzielenie się wiedzą, opracowywanie innowacyjnych rozwiązań i stymulowanie zmiany polityki. Działania te obejmują szereg wydarzeń, warsztatów i programów szkoleniowych, których celem jest podnoszenie kwalifikacji pracowników i wspieranie przejścia do bardziej zdigitalizowanego i zautomatyzowanego sektora transportu.
WE-TRANSFORM ma na celu stworzenie zorganizowanego i kolektywnego podejścia do badań, komunikacji i wdrażania zmian na rynku pracy, co zapewni nie tylko możliwość przewidywania jakie będą nowe niezbędne umiejętności, lecz również pozwoli na ich rozwijanie. Projekt łączy forum interesariuszy w celu współpracy międzynarodowej w oparciu o wiedzę fachową pochodzącą od 34 partnerów oraz ich rady doradczej. Powstałe w ten sposób międzynarodowe centrum dostarczające wiedzy i danych, będzie wspierać generowanie programu opartego na dowodach i zorientowanego na działanie. Program ten powinien pomóc decydentom w stawianiu czoła wyzwaniom związanym ze skutkami automatyzacji dla pracowników w sektorze transportu.

WE-TRANSFORM to europejski projekt H2020 składający się z konsorcjum 34 partnerów z 16 krajów europejskich i pozaeuropejskich.

Zapraszamy do przyłączenia się do zbliżających się 5. Warsztatów Forum Interesariuszy w Wiedniu 5th Stakeholder Forum Workshop in Vienna!

Podobne artykuły

 1. Na uczelniach /

  „Adapciak – obóz integracyjny dla nowych studentów Politechniki Krakowskiej

  15 września 2023 r. w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 uczestn...

 2. Na uczelniach /

  Na Politechnice Krakowskiej powstało laboratorium VR – kolejna pracownia wspomagająca nowoczesne kształcenie

  Baza laboratoryjna Politechniki Krakowskiej poszerzyła się o unikatową pracownię komputerową – laboratorium VR. Uroczyste otwarcie z udziałem wł...

 3. Na uczelniach /

  Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej PK podczas Festiwalu Nauki i Sztuki - 16-18 maja 2024 r.

  Po pięciu latach przerwy wraca Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie. Politechnika Krakowska, która od samego początku istnienia festiwalu jest za...

 4. Na uczelniach /

  Uniwersytet Jagielloński z nową kampanią: ZNAJDŹ POMYSŁ NA SIEBIE NA UJ

  To nie tylko slogan, ale też motto przewodnie tegorocznej kampanii. Ma ona na celu zachęcenie młodych ludzi do studiowania i pokazania, że UJ to miejs...

Katalog kierunków